Plavecký stadion v Brně za Lužánkami bude už brzy znovu přístupný veřejnosti. V komplexu vznikl nový pětadvacetimetrový bazén a opravuje se dosavadní padesátimetrový. K dispozici bude pro předškoláky také nový šestnáctimetrový bazén. Plavecký stadion se pro veřejnost otevře v říjnu. Stavební práce a úpravy jdou do finiše, stavbaři mají hotovo z 90 procent. Představitelé města o tom informovali na webu.

Dokončují dlažbu a obklady

V nové plavecké hale se dokončují obklady a dlažba, zároveň finišuje příprava šaten a hydroizolace dna. Finální úpravou pak bude vydláždění samotné bazénové vany. Prostory pro návštěvníky, jež zahrnují sprchy či převlékárny, nabízí také kompletní bezbariérové zázemí.

Bazény budou mít společný vstup

Oba bazény mají společný vstup přes hlavní vestibul padesátimetrového bazénu. Zachová se tak dosavadní úprava vstupu, na kterou jsou návštěvníci zvyklí. Propojené prostory umožní snadné přecházení z jednoho pavilonu do druhého. Specialitou části areálu s novým bazénem je zelená střecha. Ta v létě stavbu ochlazuje a v zimě naopak zabraňuje tepelným únikům.

Bude tam i šestnáctimetrový bazén pro předškoláky

Pětadvacítka poslouží k výcvikovým účelům i pro veřejnost. Navíc se tam mohou konat mládežnické soutěže nebo rozplavby pro větší akce, jež se plánují vedle na padesátce. Nová hala nabízí také menší, šestnáctimetrový bazén. Ten je vhodný k výuce dětí předškolního věku. A vybudovalo se i zázemí pro sportovní kluby či tribuna pro diváky.

V hale padesátky stojí lešení

V hale padesátimetrového bazénu nyní stojí celoplošné lešení. Díky němu se bezpečně dokončují práce i na hůře dostupných místech. V polovině srpna se například zaklápěl strop novými akustickými panely a montovala se svítidla. Na některých místech stropu vyměňovali stavbaři jednotlivé části, jinde se řemeslníci pustili do broušení nebo natírání. Velkou změnou prošla skokanská věž, jelikož se třímetrové i metrové můstky přemístily na stejnou stranu. Úprava dovoluje trénink synchronizovaných skoků do vody. Původní nosná konstrukce se opravila, získala nové obložení a všechny skokanské lávky mají nový nános betonu.

Upravují také okolí plaveckého stadionu

Stavbaři se také pustili do zvelebování okolí plaveckého stadionu včetně nové vstupní lávky. Současně se budují nová parkovací místa a zpevňuje se povrch těch současných. Od Bobycentra navíc povede nový chodník, jenž usnadní přístup do areálu. S otevřením bazénů se počítá v říjnu.