Divadlo připravuje také českou premiéru broadwayského muzikálu Grand Hotel a nabídne dvě zcela nová díla v žánru hudebního divadla – historický titul Devět křížů a fantasy muzikál Ráj. Dramaturgický plán poskytla mluvčí divadla Lenka Pazourková.

V následující divadelní sezóně 2019/2020 připravujeme celkem devět titulů, z nichž hned čtyři budou mít u nás svou světovou premiéru, uvedl ředitel divadla Stanislav Moša.

Muzikál Mamma mia! znají čeští diváci jednak z filmového zpracování, jednak z pražské inscenace uváděné v Kongresovém centru. Do Brna se písně skupiny ABBA dostanou letos na podzim v režii Petra Gazdíka. Zazní třeba Super Trouper nebo Dancing Queen.

Českou premiéru muzikálu Grand Hotel zasazeného do luxusního meziválečného berlínského hotelu připravuje režisér Stanislav Slovák. Historický muzikál Devět křížů bude dílem skladatele Robina Schenka a libretistů Petra Štepána a Miroslava Ondry. Inspirovali se starou moravskou pověstí o vyvražděné rodině z vísky nedaleko Velké Bíteše. Fantasy muzikál Ráj uzavře trilogii Zdenka Merty a Stanislava Moši Osudová komedie.

Městské divadlo Brno připravuje také Žebráckou operu Václava Havla, mysteriózní thriller Santiniho jazyk podle knihy Miloše Urbana a klasickou zápletkovou komedii Pro nic za nic od Johanna Nepomuka Nestroye. Režisér Dodo Gombár nastuduje jevištní báseň Ztracený ráj podle Johna Miltona. Repertoár dále doplní Shakespearova milostná tragédie Antonius a Kleopatra.

Všechny nové inscenace nabízí Městské divadlo Brno v rámci takzvaného sezónního předplatného, které si mohou noví zájemci kupovat od 23. dubna 2019, uvedla Pazourková.