fbpx
26. 03. 2023 Dnes má svátek Emanuel

Mléko do škol? Blízká realita

a1010660-upr

Už v tomto školním roce by se mohli žáci brněnských škol dočkat nového projektu, který jim může zajistit příjemnou a hlavně zdravou školní svačinu – Mléko do škol. To by dodávala soukromá farma, která ekologicky hospodaří v malebném údolí na osamělém, nově zrekonstruovaném barokním statku z roku 1732 v Litenčicích. Na přilehlých polích pěstují krmiva pro vlastní chov domácích zvířat. V malé BIO mlékárně pak výhradně zpracovávají mléko krav a koz z vlastního chovu.

„Statek se nachází ve velmi pěkném a klidném prostředí. Pohodová atmosféra všech pracovníků statku i jejich majitelů se přenáší na chov zvířat a chvílemi si připadáte jak v jiném světě a nechce se Vám zpět do reality. I toto se odráží na kvalitě produktů, která tato farma vyrábí. Proto bych tyto výrobky vřele doporučil všem dětem,“ uved Vít Beran, starosta MČ Brno-Žebětín.

 V tomto školním roce má farma schváleny čtyři výrobky. Jedná se o BIO mléko (250 ml), BIO kefír (200 ml), Ovocný kefír s jahodou (200 ml) a Ovocný kefír s černým rybízem (200 ml). Podporu tomuto projektu již dal Státní zemědělský intervenční fond, který také stanovil podmínky pro jeho realizaci. Díky této instituci bude projekt i finančně dotován.

Pokud bude ze strany škol a rodičů zájem, nic nebrání tomu, aby zdravou svačinu dostávaly děti už v průběhu září. O tom, jaká bude konečná finanční podpora na jednoho žáka, rozhodne fond podle skutečného počtu zapojených dětí, ta pak bude vyplácena zbylých osm měsíců školního roku.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT