Na opravu chlazení v hale Rondo dá Brno 11 milionů korun

  • Foto

    Jiří Grulich, HC Kometa Brno

Brněnští radní rozhodli, že přispějí městské společnost Starez-sport na kompletní rekonstrukci chlazení v brněnské hokejové hale Rondo. Na projekt za více než 30 milionů korun už získala dotaci ze Státního fondu životního prostředí ČR a půjčku z Evropského fondu pro regionální rozvoj. V návaznosti na to požádala o pomoc s financováním i město.

„Na radě jsme se shodli na poskytnutí dotace ve výši cca 11,2 milionu Kč a o návratné finanční výpomoci necelých 16 milionů Kč. Tento návrh nyní předložíme zastupitelstvu,“ popsal radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

Cílem rekonstrukce je snížení provozních nákladů DRFG arény s možností využití odpadního tepla z chladicího procesu i snížení rizika závažných havárií. „Od poslední rekonstrukce strojovny chlazení v Rondu uběhlo již zhruba 20 let. Kompresory jsou přitom v provozu 16 hodin denně po dobu 10 měsíců,“ podotkl Suchý.

Rekonstrukce výrazně sníží hluk, spotřebu elektrické energie a spotřebu vody a tím zmenší náročnost provozu. Bude kompletně vyměněna technologie chlazení v prostoru strojovny, technologický kanál a rozvody k ledové ploše. Chladicí technologie bude nově automatizována. Předpokládané roční úspory energií, nákladů na opravu a údržbu spolu s úsporou osobních nákladů činí více než 3 miliony korun. Celkově se předpokládá, že oprava přijde skoro na 33 milionů korun.

Zdroj: 
MMB