Návrh nového územního plánu Brna v červnu zamíří do veřejného projednání

  • Foto

    ilustrační (pixabay)

Brňané budou mít od května možnost seznámit se s upraveným návrhem nového územního plánu. V červnu návrh zamíří k opakovanému veřejnému projednání. Termíny budou s předstihem vyvěšeny na úředních deskách magistrátu města a městských částí a na Portálu územního plánování města Brna. V tiskové zprávě to uvedla mluvčí Kanceláře architekta města (KAM) Jana Běhalová.

První veřejná projednání návrhu nového územního plánu se konala loni v červnu na brněnském výstavišti. Na základě uplatněných připomínek a námitek, stanovisek dotčených orgánů a připomínek městských částí byl návrh upraven a v červnu bude opět projednán. "Celkem dorazilo přes 8200 podání, což je dohromady přes 36.000 jednotlivých námitek a připomínek. Těmito požadavky jsme se téměř rok intenzivně zabývali, a to ve spolupráci s určeným zastupitelem a týmem KAM," uvedla vedoucí odboru územního plánování a rozvoje Pavla Pannová.

Na rozdíl od loňského veřejného projednání se to letošní zaměří na upravené části návrhu, který tak bude projednáván v rozsahu měněných částí. Projeví se v něm také změny vycházející z rozhodnutí krajských zastupitelů. Po opakovaném veřejném projednání bude opět následovat vypořádání námitek a připomínek. Upravený návrh pak dostane ke schválení zastupitelstvo města Brna. Nový územní plán bude vydán do konce roku 2022, kdy končí platnost současného územního plánu starého 26 let.