fbpx
24. 03. 2023 Dnes má svátek Gabriel

Nedělní pohled do Blanska: děti z lesního klubu Kudlibabka mají novou jurtu

Dnešní Nedělní pohled míří tentokrát do Blanska, kde se v nové jurtě, která bude sloužit jako zázemí pro jejich denní aktivity a odpočinek, zabydlely děti z lesního klubu Kudlibabka.
jurta1

Foto:

Kateřina Zukalová, Leona Voráčová

Ten funguje na klepačovském kopci nad Blanskem nedaleko známého statku Samsara. Vznik lesního klubu podnítily rodiny z Blanenska, které chtějí dětem nabídnout prostor pro vzájemné potkávání a sdílení a také možnost trávení času v přírodě. Pod záštitou klubu funguje v pravidelném režimu od pondělí do pátku také lesní školka. Dětem se v ní věnují zkušené průvodkyně, které se je snaží vést podle zásad alternativního vzdělávání.

Hlavní zázemí pro děti zatím představovala dřevěná maringotka, která však neposkytovala tolik prostoru a pohodlí jako nově zakoupená jurta. „Pořízení jurty pro nás znamená výrazné zvýšení komfortu. Děti se zde mohou věnovat
činnostem procvičujícím jemnou motoriku a předškolní výchově. Je to obrovské plus pro odpočinek a spaní dětí. Mohou zde být v teple, navíc zde má každý svůj prostor, což v původní maringotce děti neměly,“ uvedla Martina Strnadlová z lesního klubu. Úhradu nového přístřeší podle ní zčásti pokryla dotace 150 tisíc korun z blanenské radnice. Další peníze přidal Jihomoravský kraj a pro zbývající část si klub otevřel transparentní účet na svém webu a přes server Daruji.cz přispěla také celá řada soukromých dárců. Přispívat mohou i nadále libovolnou částkou všichni, kteří chtějí podpořit lesní klub a tím i alternativy k předškolnímu vzdělávání na Blanensku.

Kromě potřeb školky bude jurta, která má průměr osm metrů, sloužit také pro setkávání rodičů i pedagogů a pro další mimoškolní klubové aktivity. Kudlibabka nabízí mimo alternativy předškolního vzdělávání také aktivity pro děti do tří let a jejich rodiče. V klubíku Bodláček se scházejí pravidelně dvakrát týdně v dopoledních hodinách a společně se věnují objevování krás přírody, hudbě a výtvarným činnostem. V létě tam budou pobývat děti na příměstských  táborech, během roku bude jurta sloužit při slavnostech, workshopech a koncertech. 

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT