fbpx
21. 03. 2023 Dnes má svátek Radek

Nedělní pohled do brněnských Kohoutovic: řeší tam problémy s parkováním a modrým zónám se brání

Problémy s parkováním řeší v brněnských Kohoutovicích, kam míří dnešní Nedělní pohled. Modrým zónám se tam zatím brání.
modrezony4

Foto:

redakce (REJ)

Kohoutovice jsou podle tamního starosty Jakuba Hrušky (KDU-ČSL) specifickou městskou částí, protože v souvislosti s modrými zónami přímo nesousedí s jinými městskými částmi.

„Řidiči k nám tak svoje auta nestěhují, jak se to stalo po zavedení modrých zón třeba v Žabovřeskách nebo Králově Poli, které sousedí s Brnem-střed. Faktem však je, že parkovacích míst není v Kohoutovicích mnoho,“ sdělil zpravodajskému portálu BRŇAN Jakub Hruška.

V jejich městské části tak podle něj chybí stovky parkovacích míst, velmi problematické je v tomto ohledu třeba lokalita kolem Voříškovy ulice. „V Kohoutovicích je však spousta parkovacích míst, která jsou takříkajíc pololegální a lidé jsou na nich zvyklí už dlouhá léta parkovat. A pak se občas diví, že jim strážníci dají botičku nebo pokutu. Jako příklad bych mohl uvést Stamicovu ulici, kde je menší průjezdnost než jinde, ale lidé jsou tam zvyklí parkovat třeba dvacet let,“ upřesnil starosta.

Ten proto vnímá zavedení modrých zón v Kohoutovicích jako ohrožení, ovšem zároveň se radnice snaží situaci s parkováním na sídlištích řešit. „První cestou je, že chceme pololegální parkovací místa legalizovat. Tam, kde to jde, měníme podélné stání na příčné, není to zas až tak velký zásah do stávajícího stavu a často se stane, že díky tomu získáme další parkovací místa. A řešíme také studie k možnosti vybudování parkovacích domů,“ vysvětlil Jakub Hruška.

Druhou cestou podle něj je studie magistrátního odboru dopravy, jaký dopad by měly v Kohoutovicích modré zóny a co by to pro parkování aut v městské části znamenalo. „Studii nám nabídlo město a na radě jsme se usnesli, aby odbornou analýzu odbor dopravy zpracoval, abychom ji pak mohli veřejně projednat a seznámit s ní obyvatele Kohoutovic,“ dodal starosta s tím, že termín zpracování magistrátní studie zatím není známý.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT