fbpx
31. 03. 2023 Dnes má svátek Kvido

Nedělní pohled do Žabovřesk: opravují kanalizaci v Šumavské ulici, pak přijde na řadu nová zeleň

Rekonstrukce kanalizace a vodovodu v ulicích Šumavská a Pod kaštany – to je téma dnešního Nedělního pohledu, který tentokrát míří do brněnských Žabovřesk.  
sumavska1

Foto:

redakce (RED)

Brněnské vodárny a kanalizace zahájily práce na jednom z největších projektů v Žabovřeskách nyní v listopadu.

„Rekonstruuje se kanalizace a následně voda v Šumavské ulici v úseku mezi Kounicovou a Pod kaštany a pak se opravují stejné sítě v ulici Pod kaštany v úseku mezi Šumavskou a Šelepovou ve směru od ulice Tábor,“ upřesnil zpravodajskému portálu BRŇAN žabovřeský místostarosta Filip Leder (KDU-ČSL).

Místo podchodu kanalizace pod tramvajovou tratí v Kounicově ulici se vyřeší bezvýkopově stejně jako podchod pod teplovodním kanálem v ulici Pod Kaštany. „Práce budou navíc koordinovány s přeložkou vodovodního řadu soukromého investora v Šumavské a s pracemi na kabelové trase v ulici Pod Kaštany,“ doplnil místostarosta.

Kvůli stavebním pracím je nyní Šumavská ulice zjednosměrněná. „Je to zásah do dopravy jak pro nás všechny, co tady bydlíme, tak i pro ostatní řidiče,“ dodal Leder. Na Šumavskou totiž motoristé z Kounicovy ulice neodbočí a najedou do ní jen ve směru od Veveří.

Podle místostarosty však už byla rekonstrukce zmíněných inženýrských sítí nutná. „Kanalizace je tuším z roku 1930 a zrekonstruovat se prostě musí. Práce se totiž několik let odkládaly. Hotové by měly být podle informací Brněnských vodáren a kanalizací do konce května příštího roku,“ informoval Filip Leder s tím, že na ploše dotčené stavbou bude mít komunikace nový povrch.

A jakmile stavbaři obě zmíněné ulice opustí, naváže na to podle Ledera projekt zaměřený na zeleň v Šumavské ulici a v ulici Pod kaštany. Radnice v Žabovřeskách totiž letos získala z města přes devět milionů korun na revitalizaci veřejné zeleně v obou uvedených ulicích.

„Místní vnitroblok je stavěný na konci padesátých let minulého století a od té doby se do toho prakticky nesáhlo, jenom když nějaký strom odešel a uschnul, tak se odstranil a nic zásadnějšího se nedělalo. Předloni jsme pak nechali vypracovat projekt na obnovu zeleně, kde se počítá s květinovými záhony, s nově vysazenými stromy a dalšími věcmi. Takže jakmile skončí rekonstrukce kanalizace, tak do konce prázdnin by tady mohla být krásná nová zeleň,“ uzavřel místostarosta Žabovřesk.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT