Už po třiatřicáté se v moravské metropoli setkají zrakově handicapované děti a mládež na Tmavomodrém festivalu. Nahlédnout do jejich tmavomodrého světa mohou lidé v rámci dne pro veřejnost v pátek od 15 hodin v parku u Šelepky, informovala v tiskové zprávě Hana Bánovská z TIC Brno, které je organizátorem festivalu.

Diváci se vyzkouší adrenalin na pódiu

„Účastníci si i letos, jako je již tradicí, připravili pro veřejnost hudební program. Během něj si vyzkouší adrenalin a emoce, jež lze zažít jen na pódiu. Tentokrát se v rámci něj propojí dva světy – společně s nevidomými vystoupí také děti z projektu ZUŠ Open,“ uvedla ředitelka TIC Brno Jana Janulíková.

Do koncertu se zapojí řada uměleckých škol

Do pátečního koncertu se zapojí Múzická škola Ostrava, ZUŠ V. Kaprálové Brno, Škola J. Ježka pro zrakově postižené, ZUŠ P. Křížkovského Brno, Spojená škola internátna Levoča (SK), SŠ, ZŠ, MŠ pro zdravotně znevýhodněné Brno, Markéta Levíčková a Benjamin Levíček. Program doplní koncert skupiny UmCaCa, akordeonistka Klára Veselá a zakončí DJ Ados.

Ve čtvrtek a v sobotu budou workshopy

Akce si klade za cíl sbližovat lidi, kteří řeší podobné životní situace, a prohlubovat jejich přátelství. Festival nabízí bezpečný prostor pro vzdělávání i sdílení zkušeností. Ve čtvrtek a sobotu budou tedy probíhat různé divadelní i hudební workshopy a další aktivity připravené na míru zrakově handicapovaným účastníkům. Program vznikl ve spolupráci s Moravskou galerií Brno a Divadelní fakultou JAMU.

Festival založila oční lékařka Zdeňka Kafková

Páteční program pro veřejnost proběhne v příjemných sadech Národního odboje u restaurace Šelepka. V případě špatného počasí se akce přesune přímo do restaurace. Festival založila v roce 1989 brněnská oční lékařka Zdeňka Kafková, od začátku našla podporu v TIC BRNO, který se od té doby ujal jeho organizace.