Nemocnice u sv. Anny začala používat takzvané žvýkací PCR testy i pro veřejnost

  • Foto

    FNUSA

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně vychází vstříc zájemcům o preventivní neinvazivní „žvýkací“ PCR testy a otevřela pro ně další testovací místo ve svém areálu. Testování je určeno pouze pro preventivní testování, a to samoplátců i těch, kterým ho hradí zdravotní pojišťovny. Zpravodasjký portál BRŇAN o tom informovala mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Testování probíhá v přízemí (vestibulu) budovy O1 v časech 7:30 – 17:15 hodin. Testovat se mohou dospělí i děti od tří let, výsledek obvykle obdrží do 24 hodin. „Testujeme tímto způsobem již téměř tři tisíce žáků a studentů v deseti brněnských školách. Díky tomu byla ze strany veřejnosti velká poptávka, které se nedivím,“ popsal obchodní náměstek nemocnice Filip Ovesný.

Ten dále doplnil, že tyto PCR testy jsou neinvazivní, vše si člověk dělá sám, personál, který je na místě přítomen vysvětlí přesný postup. „Jedná se o sterilní a vysoce nasákavý žvýkací tampon, který člověk vloží do úst, ponechá v puse minutu až dvě a poté tampon opět do zkumavky vrátí,“ doplnil Ovesný.

Také na tohle testování se musí lidé objednávat přes objednávkový systém na webových stránkách nemocnice www.fnusa.cz , a to přímo na odkazu „Způsob testování: PCR testy ze slin“. Bez objednání nebude test proveden.

Fotogalerie: