„Příprava byla velmi intenzivní a zároveň poměrně krátká. Do poslední chvíle jsme nevěděli, jakou soutěž budeme hrát,“ informoval zpravodajský portál BRŇAN jednatel klubu Martin Chalupecký. Skok ze třetí do druhé ligy navíc znamená obrovskou změnu. Důležitá byla tvorba kádru, při které se ve Vyškově protočila řada jmen. „Jsme pár dnů před začátkem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, ale nejsme ve finální podobě. Rozhodli jsme se jít do sezóny v počtu 19+3 hráčů a stále čekáme na nějaké spolupráce v podobě hostování z ligových klubů,“ vysvětlil generální manažer Zbyněk Zbořil.

Podle něj se tým zeštíhlil, ale zároveň výkonnostně posílil. „Někteří hráči ukázali kvalitu, jiní ne. Ukázal se potenciál, ale také to, že nám chybí soubojovost, což nebylo ve třetí lize tolik vidět. Proto jsme přivedli hráče jako Martina Maceje nebo z Chrudimi Ahmeda Fofanu,“ uvedl trenér Jan Trousil.

Kádr dostane kompletní podobu v několika dnech. „Zkoušeli jsme příchozí i stávající hráče. Příprava byla hektická a situace tady není a nebude jednoduchá, ale myslím si, že si s tím poradíme,“ řekl asistent trenéra Josef Mazura.

„Snažil jsem se vnést zkušenost v podobě Šustra či Lahodného. Pokračují Pavel Simr nebo Michal Klesa, na kterých půjde tým postavit,“ dodal generální manažer Zbyněk Zbořil. Právě Klesa bude podle něj kapitánem Vyškova, jehož domovským stadionem se stane kdysi slavná aréna v Drnovicích.

Do nejznámější fotbalové vesnice v Česku se tak vrací profesionální fotbal. Drnovice patřily na přelomu milénia k předním týmům české ligy, v roce 2000 postoupily do Poháru UEFA. Na tehdy novém stadionu pro více než 6000 diváků hrála několik zápasů i česká reprezentace.

Jenže klub opustil jako majitel Chemapol a po finančních potížích zakladatele „drnovického zázraku“ Jana Gottvalda klub zkrachoval. Profesionální fotbal se tam hrál naposledy před 15 lety. Stadion získala obec a udržela jej ve stavu, že nyní po několika menších úpravách splnil licenční podmínky pro druhou ligu.

Klesa upozornil, že tým skoro rok nehrál soutěžní fotbal, přesto by mohl být po kondiční stránce dobře připravený. „Měli jsme individuální plány, i když kondice je v ligovém utkání o něčem jiném,“ řekl kapitán.

Pozitivní pohled má také letní posila a gólman Martin Šustr. „Tým vypadá dobře a pracuje od začátku, co jsem tady. Je vidět chuť zabojovat o hladký přesun do vyšší soutěže. Věřím, že to prokážeme i o víkendu, kdy se pokusíme zapracovat o co nejlepší výsledek na Dukle,“ komentoval Šustr. Premiéra ve druhé lize čeká Vyškov už tuto sobotu. Úvodní hvizd je v Praze naplánován na 17. hodinu.