Očkovací centrum Bohéma Brno dalo za dva týdny přes 1700 dávek, většinou čtvrté

  • Foto

    FNUSA (archiv)

Očkovací centrum Bohéma v Brně registruje za poslední dva týdny výrazný nárůst zájmu o očkování proti nemoci covid-19. Za tu dobu podalo 1763 dávek, naprostá většina lidí si chodí pro čtvrtou dávku, řekla dnes Kristýna Férová ze společnosti Podané ruce, která očkování zajišťuje. Od 18. července je možné žádat o čtvrtou dávku. Zvýšený zájem kvůli čtvrté dávce zaznamenaly i obě brněnské fakultní nemocnice.

Do 18. července chodilo do Bohémy zhruba 30 lidí denně, nyní je to v průměru 135 zájemců. "Z tohoto důvodu jsme také rozšířili otevírací dobu centra. Místo původních tří dnů v týdnu očkujeme nyní šest dní v týdnu, od pondělí do soboty," zvedla Férová.

Podle ní se lidé nemusejí ani objednávat. Většina zájemců chodí na čtvrtou dávku, tedy druhou posilovací. "Objevují se nám ale i dávky třetí. Často je to kvůli cestám do zemí, kde jsou tři dávky vyžadovány," poznamenala Férová.

Podané ruce podle ní plánují také obnovení očkovacích výjezdů za imobilními pacienty. "Výjezdy mobilních týmů nabídneme také krajům, se kterými jsme na očkování spolupracovali v minulosti," dodala Férová.

Zdroj: 
čtk