Polovinu nájmu zaplatí podnikatelé v Brně-střed i v srpnu a září

  • Foto

    redakce (archiv)

Nájemníci v nebytových prostorách v městské části Brno-střed mohou za letošní srpen a září zaplatit jen polovinu nájmu. Úlevu už schválili zastupitelé městské části. Cílem je podpořit provozovny občerstvení, služeb a prodejny, které musely být na základě vládních nařízení úplně uzavřeny, nebo byl jejich provoz výrazně omezen. Týká se to těch, které fungovaly k 1. lednu 2021, uvedla v tiskové zprávě mluvčí radnice Kateřina Dobešová.

"Kromě slevy na nájemném jsme pro letošní rok prominuli také navýšení nájemného o inflaci, což znamená úlevu zhruba o 2,6 milionu korun. Nabídli jsme všem splátkový kalendář na 12 měsíců, pokud by dlužili na nájemném a službách. Odpouštíme všechny úroky z prodlení u plateb za nájemné a služby za březen 2020 až červen 2021. Odpouštíme také místní poplatky za restaurační zahrádky. V součtu se jedná o podporu ve výši zhruba dvou desítek milionů korun," uvedl místostarosta Roman Kotěra (ODS).

O slevu na nájemném je potřeba požádat nejpozději do 15. července. Zastupitelé už v dubnu schválili prominutí poloviny nájmu za období od května do července, nyní městská část slevu prodlužuje.

Zdroj: 
čtk