09. 02. 2023 Dnes má svátek Apolena

Řidiči v Blansku se musí obrnit trpělivostí. Tři měsíce se bude na hlavním tahu stavět kruhový objezd

Stavbu nového kruhového objezdu spustí už dnes, řidiči tak budou muset čtvrt roku jezdit přes centrum města.
krizovatka1

Foto:

redakce (RED)

Stavbaři úplně uzavřenou křižovatku ulic Mlýnská a Poříčí přebudují na nový kruhový objezd a také opraví vodovod a část sítí. Dlouho chystaný projekt má zlepšit dopravu na páteřní komunikaci Blanskem i spojení se Sportovním ostrovem Ludvíka Daňka. Řidiči budou až do konce listopadu jezdit po objízdné trase středem města přes náměstí Svobody a náměstí Republiky.

Názory na nový kruhový objezd se přitom různí. „Bude tam jeden kruháč za druhým,“ napsal na sociálních sítích jeden z blanenských řidičů. Narážel tím na fakt, že na hlavním tahu ve městě budou čtyři kruhové objezdy za sebou: první je u nádraží, druhý nový kruháč bude ještě letos u Penny marketu, třetí je u železničního přejezdu na Starém Blansku a čtvrtý právě u sportovního ostrova.

„Budou to náročné tři měsíce. Blansko má bohužel vlastně pouze dvě průjezdné komunikace – průtah ulicí Poříčí a Svitavská, nebo průjezd přes centrum města. Když se uzavře jedna cesta, doprava se kumuluje na té druhé,“ vysvětlil na webu města blanenský starosta Blanska Jiří Crha (ODS).

Jednou z podmínek uzavírky podle něj ale bylo, že na objízdnou trasu nebudou smět vjet vozidla nad 3,5 tuny, s výjimkou zásobování. Nákladní auta, která budou směřovat třeba do průmyslové zóny za stavbou nového kruháče, tak budou muset jezdit přes Lipůvku a Rájec-Jestřebí. „Jsme také domluveni s Ředitelstvím silnic a dálnic, že přes Blansko nepojede letos ani příští rok žádná plánovaná objízdná trasa silnice I/43,“ dodal starosta.

S projektem také přišlo několik změn v dopravě. „Na žádost dopravní policie bude kvůli zajištění plynulejšího průjezdu na objízdné trase změněna přednost v jízdě při výjezdu z ulice Na Řadech na ulici Bezručova. Opatrní by tak měli být zejména řidiči jedoucí od sídliště Zborovce,“ upozornila vedoucí odboru správy a rozvoje města Petra Skotáková.

Na sportovní ostrov se pojede podél kolejí ve směru od železniční zastávky Blansko-město a po novém mostě u Salmova mlýna. V Žalkovského ulici ale bude dočasně jednosměrka. Zachovaný zůstane průjezd od kruhového objezdu u restaurace U Štěpánků kolem cukrárny Severka ve směru na Svitavskou ulici, v opačném směru tudy ale řidiči dočasně neprojedou.

Nová okružní křižovatka u Sportovního ostrova Ludvíka Daňka původně měla být hotová už při rekonstrukci průtahu Blanskem před šesti lety. Část místních obyvatel ale záměr překazila a kvůli opakovaným odvoláváním odpůrců se musela investice několikrát odložit.

Líbí se mi

0
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT