Riviéra se bude loučit s prázdninami, na děti čeká pestrý program

Akce se uskuteční v sobotu 31. srpna a v neděli 1. září.

  • Foto

    redakce (MOŠ)

I když to tak nevypadá, dva měsíce prázdnin se pomalu chýlí ke svému konci. Atraktivní zakončení prázdnin nabízí tradiční víkendová akce věnovaná dětem s názvem Rozloučení s prázdninami na Riviéře. Jako každý rok, i letos je pro děti připravený bohatý kulturní a sportovní program.

„Dát správnou tečku prázdninám je pro děti důležité. Rozloučení s prázdninami na Riviéře takovou tečkou rozhodně je. Děti totiž mohou i poslední dva dny prázdnin prožít naplno. Vyzkouší si paddleboarding, aquazorbing nebo žonglování. Dále na ně čekají sportovní stanoviště, skákací hrad nebo malování na obličej. Těšit se mohou ale i na Michala Nesvadbu, kouzelníka, tanec nebo dobrou hudbu. Na Riviéře si přijdou na své úplně všichni,“ uvedl radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Stranou nezůstanou ani dospělí. Nejen děti totiž zapojí do své improvizované show Tomáš Měcháček. Večer Riviéru ovládne kapela So Fine a zpěvák Martin Harich. Kulturně- sportovní program nebude jenom tečkou za letošními prázdninami, ale i animačními programy na Riviéře, které se každý týden měnily.

„Plavání je v létě skvělá forma sportování. Protože ale koupaliště navštěvují tisícovky návštěvníků, chtěli jsme hlavně dětem dát možnost vyzkoušet si i jiné formy sportování a představit jim brněnské sportovní kluby, které mohou navštěvovat během školního roku. Zároveň jsme jim chtěli nabídnout aktivity, aby si návštěvu koupaliště více užily. Proto se na začátku srpna Riviéra změnila ve sportovní park se spoustou stanovišť. Vyrostl tam i mobilní lanový park. Do konce prázdnin se návštěvníci ještě potkají se sportovci a na písku si zahrají fotbal, beachvolejbal, ale i rugby nebo házenou. Nezapomínáme ale ani na kreativní rozvoj dětí, takže mohou navštívit i kreativní dílničky,“ dodal Suchý.

Speciální animační programy mohou do konce prázdnin navštívit i senioři. Pod vedením odborníků jsou pro ně připraveny lekce aromaterapie nebo si vyzkouší cviky na bolavá záda. Aktivity jsou pro návštěvníky koupaliště zdarma a mohou si je denně vyzkoušet mezi 15 a 17 hodinou.