Řidiči však místem jezdí bez omezení a stavební ruch tam nepanuje. Stále trvá výběrové řízení na zhotovitele a začátek prací nelze odhadnout, řekla ČTK mluvčí ŘSD Lucie Trubelíková.

V Pisáreckém tunelu je třeba vyměnit osvětlení, elektrorozvody a instalovat zařízení pro úsekové měření rychlosti. V tubusu B je navíc třeba vyměnit povrch vozovky, což je v tubusu A hotové. "Na opravu Pisáreckého tunelu stále trvá výběrové řízení. Řešíme při něm dotazy a námitky účastníků. Termín zahájení prací budeme znát až po podpisu smlouvy se zhotovitelem," uvedla Trubelíková.

Silničáři začali o víkendu pracovat na hlavním tahu z Brna na Svitavy. Na silnici I/43 u Milonic budují odbočovací pruh na křižovatce k obci Závist. Cílem je zajištění větší bezpečnosti a plynulosti provozu v tomto úseku. Současně opraví také úsek mezi obcemi Milonice a Lažany, kde práce začnou v září. "Obě akce jsou záměrně ve stejnou dobu kvůli jednotné uzavírce, která je společná pro obě akce," uvedla Trubelíková. Podle přehledu připravovaných oprav na webu ŘSD budou silničáři od září do listopadu pracovat na silnici I/43 také v Hradecké a Sportovní ulici v Brně.