Nové kolekce oděvů, obuvi i doplňků vidělo 2500 odborných návštěvníků na brněnském výstavišti. O víkendu se tam odehrály jubilejní 60. módní veletrhy STYL a KABO, na kterých se představilo 135 firem z 11 zemí. V současnosti se jedná o jedinou B2B akci svého druhu zaměřenou na oděvní průmysl.

Noví vystavovatelé i návštěvníci

„Jsem rád, že šedesáté vydání veletrhů přivítalo jak nové vystavovatele, tak i návštěvníky. Přestože doba postcovidová přináší nové výzvy a změny v zákaznickém chování nejenom v textilní a obuvnickém průmyslu, je potěšitelné, že setkávání módnich profesionálů má v Brně i nadále smysl a své stálé místo,“ uvedl generální ředitel veletrhů Tomáš Moravec.

Galavečer uvedla Lucie Borhyová

Šedesátý jubilejní galavečer veletrhů STYL a KABO si užily i známé tváře z obrazovek. Večerem provedla hosty moderátorka Lucie Borhyová, která se do Brna těšila už proto, že sama se o módu zajímá od malička. „Jsem moc ráda, že jsem byla přizvaná na tuto speciální krásnou událost. Moc jsem si to užila a musím říci, že jsem byla nadšená. Viděli jsme celkem tři módní přehlídky a jedna byla hezčí než druhá,“ řekla Borhyová.

Modely předvedly i celebrity

Černo-stříbrné modely brněnského návrháře Miroslava Michaela Knota se speciálním motivem „STYL“ vynesly herečka a moderátorka Eva Decastelo, známá brněnská herečka Alena Antalová se svými dcerami a prezidentka nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová. Kromě jubilejní kolekce se na mole prezentovaly exkluzivní modely známých návrhářek Ivety Řádkové a Beaty Rajské.

Hvězdní hosté si prohlédli nové kolekce firem

Známé tváře si stihly projít i stánky vystavovatelů a pokochat se novými kolekcemi. „Mám tento veletrh moc ráda, protože si v Brně připadám jako doma. Je fajn, že tady na jednom místě najdete všechny možné styly,“ nechala se slyšet moderátorka a herečka Eva Decastelo. „Mně se líbily holínky pro Pepíčka a různé jiné dětské botičky. A taky mě oslovila jedna řecká firma, která měla nádherné šaty, tak jsem si je vyfotila a určitě si je koupím,“ plánuje Vendula Pizingerová.

Herečka je pyšná na brněnský módní veletrh

Další známá brněnská herečka Pavla Vitázková je pyšná, že je veletrh v Brně., „Jsem Brňačka a miluji módu. Moc fandím českým návrhářům a kdykoliv mám jenom trochu volno a nehraju představení, tak vždycky se této akce účastním, protože je to svátek i pro mě,“ svěřila se Pavla Vitázková.

Poděkovali firmám za dlouholetou účast

Na galavečeru také představitelé výstaviště ocenili vystavovatele za dlouholetou a pravidelnou účast. Ceny si převzaly firmy IBERIUS, Geneze, PROTETIKA, Lamido, H & D, LAGEN a také Asociace textilního, oděvního a kožedělného průmyslu (ATOK) a Česká obuvnická a kožedělná asociace (ČOKA).