Okružní křižovatku v brněnské městské části Slatina čeká přestavba a rozšíření za 70 milionů korun. V příštím roce budou jihomoravští silničáři pracovat také na průtahu v Dražovicích na Vyškovsku, nebo na opravě opěrné zdi v Dolních Kounicích na Brněnsku a mostu ve stejné lokalitě. Investice projednali jihomoravští radní, ještě je musí schválit zastupitelstvo. V tiskové zprávě  o tom informovala hejtmanova mluvčí Alena Knotková.

Přestavba a rozšíření frekventované okružní křižovatky silnic II/430 a III/15283 v brněnské Slatině přinese zvýšení kapacity a plynulosti silničního provozu na samém okraji městské části. „Krajská správa a údržba silnic (SÚS JMK) předpokládá zahájení zadávacího řízení v prosinci 2023. Samotná stavba by se měla uskutečnit od února příštího roku do května 2025,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Jiří Crha (ODS).

Radní dále schválili investiční záměry na tři další stavby v celkové hodnotě téměř 90 milionů korun

Krajští silničáři mohou společně s obcí Dražovice realizovat průtah obcí. Předpokládané náklady stavby přesáhnou 50,8 milionu korun, silničáři investují 30,2 milionu a obec Dražovice přispěje částkou 20,7 milionu. Stavební práce by měly proběhnout v příštím roce.

Stejně tak se mohou silničáři pustit do projektu opěrné zdi u silnice II/395 v Dolních Kounicích a mostu ve stejné lokalitě

„Jde o projekt v zastavěné části Dolních Kounic v celkové délce něco přes pouhých 200 metrů, který ale obsahuje celou řadu stavebních částí – jako je rekonstrukce komunikace, dále náhrada již nevyhovující kamenné opěrné zdi, kterou nahradíme novou opěrnou zdí ze železobetonu. Most v tomto místě bude vybourán a nahrazen propustkem. Souběžně s komunikací je také navržen chodník z betonové dlažby a parkovací záliv pro podélná odstavná stání,“ dodal Crha, s tím, že půjde o společnou stavbu SÚS JMK a města Dolní Kounice, která bude stát 18,6 milionu korun, z toho silničáři zaplatí 18,3 milionu korun.

Na téměř 20 milionů korun pak přijde průtah Veverskými Knínicemi

„Také rekonstrukce silnice III/3867 a souvisejícího mostu je společnou stavbou krajských silničářů, jejich kasy půjde 17,4 milionu. Ze strany obce půjde o 2,6 milionu. I v tomto případě se předpokládá, že stavební práce se uskuteční v průběhu příštího roku,“ uzavřela Knotková.