V Brně začali proti covidu očkovat bezdomovce, dostali už přes 80 dávek

  • Foto

    ilustrační (Pixabay)

Už minulý týden začalo v Brně očkování proti nemoci covid-19 u lidí bez domova. Více než 80 dávek vakcíny bylo aplikováno, očkování se ujal mobilní tým Společnosti Podané ruce. K další vakcinaci bude použita jednodávková látka Janssen společnosti Johnson & Johnson. Informovala o tom Zdeňka Obalilová z tiskového střediska brněnského magistrátu.

„Lidé bez domova jsou skupinou obyvatelstva, která dosud nedosáhla na možnost nechat se očkovat. Mnohdy kvůli tomu, že se nezdržují na jednom místě a nespolupracují s žádnou ze stacionárních institucí, kterou sociální služby města nabízí. Brno však disponuje sítí sociálních kurátorů i zařízeními příspěvkových i neziskových organizací pro lidi v sociální krizi. Všechny tyto služby se zaměřují na práci s lidmi přímo v terénu. Pracovníci tak mohli získat informace o zájmu o očkování a vysvětlili svým klientům jeho výhody. Prvních 81 dávek vakcíny Moderna již bylo aplikováno a v očkování se bude pokračovat druhou dávkou v předem určeném intervalu,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková (ODS).

Jako motivaci sociální kurátoři nabídli klientům stravenku v hodnotě 75 korun, za druhou dávku dostanou 50korunovou stravenku. V případě jednodávkové vakcíny očkovaní obdrží 80korunovou stravenku.

„Společnosti Podané ruce, která očkuje s mobilním týmem, zbyly vakcíny s krátkou dobou exspirace. Nabídla nám je k využití a díky rychlé reakci sociálních pracovníků se podařilo připravit první očkovací akci,“ dodal náměstek primátorky pro sociální oblast Robert Kerndl (ODS).

Od včerejška mobilní tým očkuje zájemce v prostorách oddělení sociálních kurátorů na Křenové 20, a to jednodávkovou vakcínou Janssen. Počítá se s tím, že bude proočkováno celkem cca 150 lidí.

 

Zdroj: 
MMB