Ve Starém Lískovci se bude stavět nová mateřská škola, chystá se projekt

  • Foto

    redakce (MOŠ ilustrační)

Ve Starém Lískovci bude nová sedmitřídní školka, město už vybralo zhotovitele projektové dokumentace. Budova pro 170 dětí vznikne v lokalitě Západní brána. Studii a projektovou dokumentaci připraví společnost Ing. Michal Palaščak a romangale s. r. o., která se postará i o autorský dozor. Vedení města to oznámilo v tiskové zprávě.

Školka bude stát při ulici U Penzionu, kde se počítá s výstavbou nových bytů a předpokládá se, že se do lokality nastěhuje až 4000 obyvtel, převážně mladých rodin.

„Vybraný projektant nejprve vytvoří studii potřebnou pro vydání dalších rozhodnutí, povolení či souhlasů a stanovisek. Poté zpracuje průzkumy a posudky nutné pro přípravu dokumentace pro územní a stavební řízení a také zajistí projektovou dokumentaci a autorský dozor. Za tyto úkony zaplatí město asi 2,6milionu korun,“ uvedl náměstek brněnské primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).

Budova školky zabere minimálně 4 500 m2, bude mít zelenou střechu a vlastní kuchyni. Na objekt bude navazovat oplocená zahrada s minimální plochou 1 700 m2. Počítá se i s parkovištěm pro 45 vozidel, které bude využíváno přes den pro provoz mateřské školy a po zbývající dobu bude sloužit veřejnosti.

„Příprava projektové dokumentace nové sedmitřídní mateřské školy bude trvat zhruba 2 roky, se samotnou výstavbou by se tedy mohlo začít v polovině roku 2023,“ dodal radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

Zdroj: 
MMB