fbpx
30. 03. 2023 Dnes má svátek Arnošt

Velké brněnské plesy organizátoři přesunuli na jaro, ples VUT letos nebude vůbec

ples-jako-brno-2020-161

Foto:

Ples jako Brno - archiv

Většina organizátorů brněnských plesů musela původní termíny změnit nebo galavečer úplně zrušit. Důvodem je pandemie koronaviru. Jeden z největších plesů v Česku pořádají studenti Vysokého učení technického, v aktuální sezoně se ale neuskuteční, stejně jako v té minulé. Ples jako Brno a ples hotelu International organizátoři přesunuli na jaro. Věří, že se pandemická situace do té doby zklidní.

Ples hotelu International se měl konat 5. února, kvůli nástupu nové koronavirové varianty omikron jej organizátoři přesunuli na březen. Jde o 60. ročník se speciálním programem na oslavu výročí. „Doufáme, že se nám ples podaří uskutečnit v náhradním termínu. Bedlivě sledujeme vývoj epidemické situace a na případná nová opatření budeme reagovat nejpozději měsíc před stanoveným termínem," uvedla generální ředitelka hotelu Beatrice Vojtková.

Změnit termín museli také organizátoři Plesu jako Brno. Původní lednový termín tak nahradilo datum 14. května. Jde o desátý ročník, organizátoři jej proto chtěli pojmout ve velkém stylu. "Měli jsme nasmlouvané umělce speciálně na 10. ročník a museli jsme vše měnit a rušit. Doufáme, že v květnu už žádná omezení nebudou nebo budou minimálně volnější," uvedla za organizátory Ludmila Bušová. Důležitou součástí galavečera každoročně bývá dobročinná dražba.

Ples Vysokého učení technického se koná zpravidla v prosinci. V letech 2020 ani 2021 se však neuskutečnil. "Ples nebylo možné zorganizovat v takovém rozsahu a počtu lidí, jak je zvykem. Máme každý rok přes čtyři tisíce účastníků, tudíž se nám ani v této plesové sezoně nepodařilo ples uskutečnit a náhradní termín neplánujeme," řekla hlavní organizátorka plesu Anna Kruljacová. Celý organizační tým však doufá, že v prosinci 2022 už ples bude, stejně jako před pandemií.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT