fbpx
21. 03. 2023 Dnes má svátek Radek

Vila Tugendhat a Špilberk. Muzeum mělo loni rekordní návštěvnost

Foto:

tugendhat.eu, archiv redakce (RED)

Muzeum města Brna, které pečuje o hrad Špilberk a vilu Tugendhat, loni zaznamenalo rekordní návštěvnost. Muzejní expozice a prohlídkové okruhy na Špilberku navštívilo 126 tisíc lidí, tedy o čtvrtinu více než v roce 2019. V pandemických sezonách bývala návštěvnost zhruba poloviční. O statistice informovala mluvčí muzea Barbora Kachlířová.

Vilu navštívilo 66 tisíc lidí

Návštěvníky loni lákala také vila Tugendhat v Černých Polích, jediná památka moderní architektury v Česku, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Zaznamenala zhruba 66 tisíc návštěvníků, v roce 2019 jich bylo přibližně 59 tisíc.

Návštěvníky počítají i kamery

Loni muzeum nainstalovalo na Špilberku průchodové kamery, může tak zaznamenávat celkovou návštěvnost, zahrnující všechny lidi, kteří prošli areálem hradu. Bylo jich více než 600 tisíc.

Dokončí opravy Arnoldovy vily

Brzy se lidé budou moci podívat také na další místa ve správě muzea. „Již na konci roku dokončíme rekonstrukci Arnoldovy vily a chystáme opravu Měnínské brány. To jsou další objekty, které chceme pro Brno a turisty zpřístupnit a oživit vedle tepajícího hradu Špilberku a vily Tugendhat,“ uvedl ředitel muzea Zbyněk Šolc.

Výstava o lesích a představení fotografa Budíka

Pro letošní sezonu na Špilberku chystá muzeum například výstavu věnovanou lesům a lesnictví. Představí také nestora československé fotografie Miloše Budíka, jehož snímky budou jak na Špilberku, tak ve vile Tugendhat.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT