fbpx
29. 03. 2023 Dnes má svátek Taťána

Výpravná show z Křižíkovy fontány se výjimečně stěhuje na Kraví horu v Brně

dsc0680-1024x576

Foto:

www.magickafontana.cz

Multimediální show známá z pražské Křižíkovy fontány poprvé míří mimo hlavní město. Volnou adaptaci představení Magická fontána uvidí Brňané v neděli ve 20:00 na Kraví hoře. Představení zakončí víkendové oslavy 150. výročí Brněnských vodáren a kanalizací. 

"Slavnosti vody pro celou rodinu se budou odehrávat v sobotu na Moravském náměstí u Jošta, v menším rozsahu tamtéž pak i v neděli odpoledne. Vyvrcholením oslav bude první a jediné představení Magická fontána v parku na Kraví hoře," oznámila manažerka veřejných vztahů vodáren Renata Hermanová.

Ústředním motivem volné adaptace Magické fontány bude historie brněnského vodárenství. Představení připravila skupina Pyroterra a vedle vodních efektů sahajících do výšky 25 metrů budou moci lidí při něm vidět tanečníky, akrobaty a světelnou a ohnivou show.

"Přesunout celou show z Prahy do Brna původně vypadalo jednoduše, ale nakonec z toho vznikla velká výzva. Se stavěním jeviště jsme začínali doslova na zelené louce, řešili jsme, kde vzít vodu a hlavně jak ji po představení zužitkovat, aby se s ní neplýtvalo. Ačkoliv je plánování v takových podmínkách mnohem těžší, moc nás to baví. Dokonce jsme do Brna dopravili vodní oponu, která bude větší a velkolepější než v Praze," řekl režisér představení a kreativní ředitel Pyroterra Marek Solnička.

Brněnské vodárny a kanalizace provozují vodovodní a kanalizační sítě o délce 2600 kilometrů a zajišťují výrobu a dodávku pitné vody. Služby nabízí nejen na území Brna, ale také v Modřicích, Kuřimi a v dalších městech a obcích.

Líbí se mi

0
Zdroj:
Facebook
Twitter
Email

Exkluzivně pro Brňana

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT