Chrudim je v tabulce předposlední a body proto potřebuje jako sůl. Do první vážnější šance se však dostali domácí, když záložník Jaroslav Málek vyzkoušel pozornost gólmana hostů. „Špatně jsem si míč přebral, přitom stopeři Chrudimi to úplně otevřeli,“ posteskl si Málek.

Líšeňský trenér Milan Valachovič se obával, co s jeho svěřenci udělá předchozí prohra 2:4 na Julisce s Duklou, kde Brňané po půl hodině vedli 2:0, ale Pražané zápas úplně otočili.

„V Praze jsme odehráli možná i nejlepší první poločas za poslední dva roky, ale pak se to na nás sesypalo. Teď v týdnu před domácím zápasem s Chrudimí jsme to hodně řešili. Chtěli jsme doma hrát hodně kombinačně, ale bohužel tam byly některé podstandardní výkony, proto jsme se nedostali do hry,“ uvedl Valachovič.

V 31. minutě přitom měli v bílém hrající domácí velkou šanci, když Málek ve vápně tvrdě vystřelil a Floder míč vyrazil jen před Bednáře, od jehož nohy se balón odrazil těsně nad branku. „Měl jsem docela štěstí, protože rána Jardy Málka vyletěla zpoza hráče a viděl jsem ji na poslední chvíli, takže jsem to vyrazil k Michalovi Bednářovi, který to naštěstí dal mimo,“ popsal situaci Jiří Floder.

Ten nepustil míč za svá záda ani ve druhém poločase a připsal si tak třetí čisté konto v řadě. Hru Líšně přitom ve druhé půli výrazně oživil Šimon Šumbera, který vystřídal právě Bednáře. Ve 62. minutě pak Krška a Toutou nahradili Zikla a Machalíka a v nastaveném čase mohli právě oni dva rozhodnout, leč nepovedlo se, takže na ukazateli skóre svítil konečný stav 0:0.

„Přijelo předposlední mužstvo na hřiště třetího mužstva, takže nějaký respekt tam byl, ale nakonec jsme se toho zhostili dobře. Vím, že tam občas chyběla fotbalovost, ale taková už je druhá liga. Bod však s velkou pokorou bereme a jsme za něj vděční,“ zhodnotil bezgólový zápas trenér Chrudimi Radek Kronďák.

Podle něj jeho svěřence motivoval i fakt, že s Líšní ve druhé lize už pětkrát prohráli. „Proto jsme přijeli uhrát aspoň bod,“ řekl Kronďák a pochvaloval si výkony brankáře Flodera. „Jsem s ním moc spokojený, maká na sobě a chce se určitě vrátit zpátky do Brna a chytat první ligu,“ uvedl kouč Chrudimi.

Odchovanec Zbrojovky, který je na východě Čech na hostování, si v kabině rychle zvykl a mezi nové spoluhráče zapadl. „Jsem rád, že chytám a doufám, že pomůžu Chrudimi k záchraně. S každým dalším odchytaným zápasem se cítím lépe,“ uvedl Jiří Floder, který pozorně sleduje svůj mateřský klub.

Zbrojovka Brno v neděli potvrdila roli lídra, když v Praze porazila poslední Žižkov 3:0 a zvýšila tak náskok na 12 bodů na druhou Vlašim, která prohrála po přestřelce v Prostějově 3:2 a od třetí Líšně ji dělí už jen dva body.

Třetí jihomoravský tým ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE Vyškov vedl na pražském Strahově po půl hodině nad Spartou B 1:0 gólem Oulehly, ovšem pak přišly hvězdné chvíle Minčeva, který hattrickem zápas otočil a Večerka pak stanovil konečné skóre na 4:1.