Škola z roku 1934 byla rekonstruovaná před dvaceti lety. Druhou etapou měla být právě nová přístavba. „Původní plány byl, že se zboří stará tělocvična a postaví se nová a přibydou k ní nové třídy a odborné učebny,“ vysvětlil zpravodajskému portálu BRŇAN místostarosta Starého Lískovce Jiří Dvořáček (KDU-ČSL).

Plány se vedení radnice podařilo dotáhnout až nyní. „Přes město Brno jsme si požádali o dotaci na přístavbu školy a byli jsme úspěšní. Začali jsme loni o prázdninách, kdy se zbořila stávající tělocvična a postavila se nová, která je větší,“ upřesnil Dvořáček.

V novém objektu přibyly šatny, sociální zařízení a vznikly tam kmenové třídy a odborné učebny. „Prostory jsou velké a světlé, jsou tam chemická a biologická učebna, počítačová učebna i výtvarná dílna,“ vypočítal místostarosta.

Dílo, které přišlo na zhruba 40 milionů korun, mělo být hotové za rok, tedy letos v srpnu, ale bylo dokončeno až v uplynulých dnech.

„Máme z toho velkou radost a chtěl bych poděkovat všem, kdo se na projektu podíleli. Po doplnění několika málo dokumentů bude vydán souhlas s užíváním stavby a žáci tak budou moci od ledna plně využít to, co jim nové prostory nabídnou,“ dodal Jiří Dvořáček.

Řada obyvatel Starého Lískovce na sociální síti přístavbu školy a školky uvítala. Některým se však zdály být šatny malé. Podle zástupkyně ředitelky Kateřiny Kottové se však dětem do skříněk v šatnách vejdou boty i bundy a zůstanou jim i skříňky na chodbách na tělocvik a výtvarnou výchovu. „A do šatny půjdou přes dvě čistící zóny,“ dodala na sociální síti Kottová.