Brno chce letos poslat městským částem 110 milionů korun na pokrytí zvýšených nákladů na energie ve školách. Loni městským částem pro školy poslalo 53,9 milionu korun, uvedla dnes v tiskové zprávě primátorka Markéta Vaňková (ODS). Podle radní pro školství Ireny Matonohové (STAN) je jedním z hlavních kritérií pro rozdělení částky počet žáků ve školách.

Poskytnutí peněz ještě musí schválit zastupitelé

Uvolnění peněz schválili radní, schválit to ještě musí zastupitelé. Město do financování zapojí peníze z fondu rezerv a rozvoje. „Nejvíce peněz, a to 17,8 milionu dostane městská část Brno-střed, kde evidují 7193 dětí ve školkách a žáků ve školách. Nejméně pak stejně jako vloni získá Ořešín, kde mají 25 dětí. Z rozpočtu města tam půjde 62 tisíc korun. Výjimkou je Útěchov, kde není ani školka, ani škola,“ uvedla Matonohová.

Na vyúčtování mají rok

Městské části jako příjemci peněz musí vše městu vyúčtovat do konce března příštího roku. Peníze, které nevyčerpají na daný účel, vrátí do rozpočtu města. Brno zřizuje 140 školek, do kterých chodí asi 11.500 dětí, a kolem 70 základních škol, které navštěvuje přes 32 tisíc žáků.