Brno chce v boji proti koronaviru virtuálně vyprodat Lužánky

Fotbalové Brno se pokusí na podporu boje proti novému koronaviru virtuálně vyprodat někdejší legendární stadion Lužánky.

  • Foto

    ilustrační

Zbrojovka si imaginárně zopakuje slavný zápas s pražskou Slavií, na který v říjnu 1996 dorazilo 44.120 diváků, což je dodnes nejvyšší návštěva v samostatné lize. Veškerý výtěžek z virtuálních vstupenek získá brněnská Fakultní nemocnice v Bohunicích na boj s nemocí COVID-19.

Fanoušci mají k dispozici 44.120 vstupenek a mohou přispět šesti různými variantami lístků. Základní vstupenka stojí 200 korun, nejdražší zlatá VIP pak deset tisíc korun. Po uhrazení se příznivcům zpřístupní placený obsah virtuálního zápasu - budou si moci prohlédnout bulletin, fotky, informace k utkání, sestavu a čtyři unikátní videa.

"Jestli stadion vyprodáme nebo ne, to už záleží jen na vás. Veškerý výtěžek ze vstupného poputuje do Fakultní nemocnice v Bohunicích jako odměna pro všechny zaměstnance, kteří v první linii čelí zákeřné nemoci. Pojďme to dokázat a podat tím pomocnou ruku těm, kteří v téhle kritické situaci a v těžkých podmínkách obětavě a nezištně pomáhají nám," uvedla Zbrojovka na svém webu.

Druholigové Brno v současnosti hraje zápasy na stadionu Srbská. Legendární Lužánky chátrají od počátku tisíciletí, oživit se je v roce 2015 při velkolepé rozlučce s kariérou pokusil někdejší hráč Zbrojovky Petr Švancara.

Zdroj: 
čtk