Hráči ve čtvrtek absolvovali v dopoledních hodinách tradiční trénink a pak už se chystali na páteční odlet do Běloruska. „Chceme odehrát kvalitní zápasy a vidět mladé hráče v akci. Na trip necestují obránci Michal Gulaši a Ondřej Němec, útočníci Peter Mueller, Martin Zaťovič, Leoš Čermák, Bedřich Köhler a Petr Holík,“ prozrazuje trenér Kamil Pokorný.

Sedm zkušených hráčů zůstává v Brně, jejich místo zaujmou mladí talentovaní hráči. „Pojedou s námi například Honza Süss, Petr Kratochvíl, Daniel Kowalczyk, Matěj Novák, Karel Plášek, nebo Radek Kučeřík. Chceme se prezentovat kvalitním hokejem, hrát svou hru a získat co nejvíc bodů. Samozřejmě jsme si vědomi, že proti nám stojí kvalitní soupeři,“ přemítá brněnský trenér.

Brňané budou hrát Ligy mistrů podruhé v řadě. Hráči se postupem času nechávají slyšet, že se úroveň zvedá, stejně tak prestiž. „Je dobře, že soutěž hrají nejlepší týmy svých zemí. Dřív to byl spíš takový veliký turnaj. Teď to prostě hrají ti nejlepší, o to víc bude konfrontace s našemi soupeři poučná,“ dodává Kamil Pokorný.

Úplnou premiéru v Lize mistrů zažije útočník Lukáš Kašpar, který po letech strávených v zahraničí bude oblékat dres českého mistra. „Nevím, co od těch dvou mužstev můžu očekávat. Soupeře sice až tak dobře neznám, ale věřím, že to budou velmi kvalitní zápasy. V Lize mistrů nejsou náhodou, takže sílu určitě mají,“ říká Lukáš Kašpar, který bude patřit k těm nejzkušenějším hráčům.

Letošní posila zatím odehrála jedno utkání, konkrétně poslední přípravný duel s Chabarovskem. „Byli jsme s trenéry domluvení, že před sezónou odehraju určitý počet zápasů. Na začátku jsem víc trénoval, pořád vlastně makám a snažím se do toho dostat. Většinu času jsem trávil v posilovně, ale teď potřebuju zažít také zápasovou praxi, takže naskočím do Ligy mistrů,“ potvrzuje litvínovský rodák.