V první třetině byla herně lepší Kometa, paradoxně ovšem šly, stejně jako v prvním duelu, do vedení Vítkovice. Po nedůrazu Krejčíka za vlastní brankou si s vybojovaným pukem vybruslil před Čiliaka Jakub Lev a švihem zavěsil pod víko. Do konce prvního dějství už se skóre neměnilo.

Ve druhé třetině začali Vítkovičtí kouskovat hru, provokovat a utápěli se v drobných i větších šarvátkách. I proto měla Kometa postupně výhodu dvou přesilovek v těsném sledu za sebou. Tu první ještě Vítkovičtí ubránili, ve druhé však vyhození severomoravanů na modré zachytil Petr Holík a jeho nahození skvěle tečoval za Bratošákova záda Marcel Haščák. A to nebylo všechno. Za necelou minutu Martin Erat zpoza Vítkovické brány přesně našel Radima Zohornu a ten vymetl levý horní roh Vítkovické klece. Stav 2:1 pro Brno po dvou třetinách byl nakonec pro Vítkovice ještě milosrdný, protože po vedoucí brance Kometa ožila a svého soupeře jasně přehrávala.

Parádní číslo Komety přišlo ve třetí třetině. Při vyloučení Bartoviče si čtveřice Komety Erat – Zaťovič, Zohorna a Nečas na jeden dotek poslala puk a posledně jmenovaný nekompromisně skóroval – 3:1 pro Brno! I nadále měla Kometa šance na zvýraznění náskoku, ale obětavá obrana Vítkovických a výborný Bartošák drželi naděje domácích. Ty ještě vzrostly, když si 4 a půl minuty před koncem vybral slabší chvilku do té doby vynikající brněnský gólman Čiliak. Nahození Ondřeje Romana  těsně od Vítkovické modré pustil za svoje záda a bylo to už jen o gól. Ovšem ani přes tři minuty dlouhá power play nepřinesla vyrovnání, naopak, Brno mělo ještě velkou šanci na potvrzení výhry – Hruškovu střelu ale vychytal Vítkovický hráč Sloboda.

Malou kaňkou na druhém čtvrtfinále byla hromadná šarvátka po skončení zápasu, kdy někteří Vítkovičtí neunesli prohru a frustraci se snažili vybít proti svému soupeři ještě v několika potyčkách.

Brno si z Ostravy veze před dvěma domácími zápas parádní vedení dva nula. Další souboj Komety s Vítkovicemi je na pořadu v sobotu 17.března v 17:00 v DRFG Aréně.