Muž si údajně nevšiml plesnivých brambor, za náhradní platit nechtěl

Ze sběrného dvora si chtěl mladík odnést starý reproduktor, před strážníky utíkal. Muž si prý prvně nevšiml údajně plesnivých brambor, z obchodu si odnesl bez zaplacení náhradní pytel.

  • Foto

    ilu, redakce

Ze sběrného dvora si chtěl mladík odnést starý reproduktor, před strážníky utíkal

Autohlídka kontrolující v noci na dnešek východní část města uviděla podezřelý pohyb ve sběrném dvoře. Ve chvíli, kdy si mladý muž uvnitř areálu všiml přijíždějícího služebního auta, dal se na útěk. Na strážníky ale nevyzrál a hlídka ho našla schovaného pod nedalekým keřem. Jednadvacetiletý muž nezastíral, že si ze sběrného dvoru chtěl odnést starý reproduktor a chladič, které vzápětí vyskládal před strážníky. Do areálu se prý dostal dírou v plotě a blížící se vozidlo ho vylekalo. Protože u sebe neměl doklady, jeho totožnost přijela ověřit hlídka státní policie. Strážníci mu následně vypsali pokutu. 

 

Muž si prý prvně nevšiml údajně plesnivých brambor, z obchodu si odnesl bez zaplacení náhradní pytel

Náhradu za údajně nekvalitní suroviny se rozhodl v neděli odpoledne obstarat jednatřicetiletý muž svérázným způsobem. Za pokladnami ho s nezaplaceným pytlem brambor přistihla pracovnice ostrahy, které prý muž začal nadávat a z obchodu v Hrnčířské ulici se pokusil odejít. Přivolané hlídce rozzlobeně vysvětlil, že si v prodejně koupil pytel brambor stejné značky už dříve. Následně prý při nakládání do auta zjistil, že jsou plesnivé, a nápravu se rozhodl sjednat tím, že si z obchodu odnese náhradní balení. Strážníkům se přiznal, že za druhý pytel brambor v hodnotě 90 korun nezaplatil, vypsanou pokutu ale od hlídky převzít nechtěl. Strážníci mu vysvětlili, že nejsou kompetentní s ním řešit údajně špatnou kvalitu potravin a že se bude muset obrátit na obsluhu prodejny. Zároveň mu oznámili, že si ho kvůli podezření z krádeže předvolá přestupková komise.