Poslední zápas před zahájením extraligové sezóny sehraje Kometa doma se Zlínem

Příští pátek zahájí brňané extraligovou sezónu na ledě Litvínova. Generálkou na tento duel bude dnešní poslední přípravné utkání v domácí aréně proti Zlínu.

  • Foto

    HC Kometa/J.Zaňát

Přípravné zápasy na sezónu a dril, který jde ruku v ruce s letní přípravou, se blíží do cílové rovinky. Kometu čeká poslední přátelské utkání se Zlínem a cíl obou mužstev je jasný – udělat další krok vstříc k optimálnímu složení formací a zakončit přípravu výhrou. Když srovnáme sestavy, v jakých jednotlivé týmy naskočily zhruba před měsícem do prvních přátelských zápasů s jejich aktuální podobou, rozdíl je patrný.

Trenéři stihli otestovat různé varianty, viděli v akci spoustu mladých talentů a ověřili si, jak funguje chemie mezi jednotlivými hráči. Tým v jejich očích vykrystalizoval. Nyní posílají do boje nejsilnější možnou sestavu, aby byli na 13. září co nejlépe připravení. Ten den totiž startuje extraliga a žádný z klubů nechce být na straně těch, co si na konci dne řeknou „nešťastný pátek třináctého.“

Pro modrobílé je to v průběhu tohoto týdne již druhé utkání. V tom prvním vycestovali na led Olomouce, kde nastříleli pět branek, ale na výhru to nestačilo. Prodloužení totiž rozhodl ve prospěch Hanáků Vojtěch Tomeček, který tak zkompletoval svůj hattrick.

Z kádru zlínských zatím bodově vyčnívá Jakub Šlahař, který vsítil čtyři branky. Daří se i Antonínu Honejskovi (2+2) a asistence začal sbírat i novic v týmu Roman Szturc, jenž bude od nové sezóny hájit barvy Zlína, nikoliv Vítkovic. Co se týče posledního vzájemného duelu, právě Honejsek byl jediným hráčem, který dokázal překonat jinak výborně chytajícího Klimeše.

Kometa tehdy ovládla třetí třetinu a gólem Jakuba Orsavy (41. minuta) a Lukáše Kucsery (49. minuta) otočila skóre na konečných 2:1. „Jeden vstřelený gól je velmi málo“ stěžoval si po utkání na koncovku Antonín Stavjaňa, trenér PSG Berani Zlín. To ještě netušil, že jej čeká o pár dnů později zápas v Olomouci, kde se jeho svěřenci netrefí ani jednou. „Stále bojujeme s koncovkou, místo sítě jsme trefovali tyčky,“ komentoval tehdy porážku 0:2.

Chuť si však zpravil 3. září, kdy nastoupili Berani proti účastníkovi slovenské Tipsport ligy HK Dukla Trenčín. Zápas hrající se netradičně tři na tři zvládl Zlín lépe a porazil svého soupeře poměrem 6:2. Berani se tedy vyššího počtu vstřelených branek přece jenom dočkali.

„Jsme velmi rádi za vstřelené góly ve třetí třetině, konečně nám to tam začalo padat. S Palmbergem to ještě není po zdravotní stránce optimální. Proti Kometě si přejeme postavit sestavu do úvodních extraligových kol a zvažujeme, zda Rickarda nasadíme. Na druhou stranu odpočinek a lehký trénink hráči prospěje nejvíce, uvidíme ve čtvrtek, “ komentuje zlínský trenér situaci před duelem s Kometou.

„V bráně bude Karel Vejmelka, do sestavy se vrátí Michal Gulaši. Měli bychom nastoupit v kompletním složení," říká trenér Komety Petr Fiala. „Musíme zlepšit hru v obraně, i v oslabení. Inkasovali jsme moc branek v početní nevýhodě. Sice jsme dali pět branek venku, což by mělo na výhru stačit, bohužel to nestačilo. Domácí byli neskutečně produktivní, ale my jsme to svým způsobem odehráli vzadu špatně," ví trenér Komety Fiala.