Volební víkend probíhá také v nemocnicích, u sv. Anny v Brně volí pacienti
Foto:
fnusa.cz
55 pacientů bylo zapsáno ve zvláštním seznamu voličů, který nemocnice musela uzavřít a odevzdat již 1. října (původně 59, čtyři však mezitím byli propuštěni), dalších 15 pacientů bylo hospitalizováno a volí s vyřízeným voličským průkazem.
Nejvyšší počet pacientů – voličů se nachází na Doléčovacím a rehabilitačním oddělení, kde je nejvíce dlouhodobě hospitalizovaných a starších pacientů. Zbylí pacienti volili na dalších sedmi klinikách, ale to se již jednalo spíše o jednotlivce. S voličským průkazem odvolila také jedna sestra, která celý průběh voleb tráví v práci.
Konkrétně na I.ortopedické klinice Fakultní nemocnice u sv. Anny vBrně a LF MU volil Jiří Tušer (64 let) z Lelekovic u Brna. „Jsem po operaci, u sv. Anny mi vyměňovali už druhou kyčel. V nemocnici volím poprvé v životě, volit jsem rozhodně chtěl. A koho? Řeknu Vám jen to, že jsem celý život pravičák,“ řekl s úsměvem Jiří Tušer.
Dnes budou volit dva pacienti s voličským průkazem, kteří se nemohli voleb zúčastnit dnes kvůli absolvovaným operacím. Tohle číslo se samozřejmě ještě může do zítřka změnit v případě, že budou hospitalizováni další pacienti s voličskými průkazy.
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- SurgalClinic otevírá v Brně pracoviště dlouhodobé …
- Nejlepším sportovcem Brna se poprvé stal fleretist…
- Letošek se podle klimatologa mohl zdát chladný, pa…
- Celníci odhalili na jihu Moravy nelegální výrobnu …
- Sledování trhlin v budově kina Scala v Brně potrvá…
- Muž na Brněnsku podle policie vyráběl pervitin, pr…
- Jihomoravský kraj má první michelinskou hvězdu, py…
- Jihomoravanů za devět měsíců roku o 1786 ubylo, ob…
- Zaměstnancům dopravního podniku v Brně se příští r…
- Lékárna Dr.Max v centru Brna od nového roku možná …
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.
