Policie se v Brně zaměří na ulici Plotní a Dornych, bude kontrolovat dodržování rychlosti
Foto:
MMB
Obě ulice prošly nedávno rozsáhlou rekonstrukcí, teď chce magistrát zjistit, jestli zřízená protihluková opatření odpovídají navrženým parametrům, tomu by měla dopomoci přítomnost policistů.
„Souvisí to se 24hodinovým měřením hluku z důvodu dokončení investiční akce města Tramvaj Plotní, při níž se rozšířila komunikace pro auta na Dornychu a vybudovala se tramvajová trať na Plotní,“ popsala Dudková.
Veřejnost je o kontrole dodržování dopravních předpisů informována, při viditelném nasazení policie si podle Dudkové řidiči lépe uvědomí riziko pokuty. „Je totiž zapotřebí, aby se po dobu měření jezdilo stanovenou rychlostí. Na ni byla protihluková opatření projektována a situace během měření hluku by tomu měla odpovídat, jinak budou získaná data nerelevantní. Bude-li pršet, stanoví se nový termín měření,“ uzavřela Dudková.
NEJČTENĚJŠÍ
Exkluzivně pro Brňana
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
- Vědci: Rostliny uvažují jako architekti, aby si za…
- Město se vrátilo k záměru postavit magistrátní bud…
- Cirkulární dům s ReUse centrem a dílnami v Brně vy…
- Brno si nechalo vypracovat studii na úpravu území …
- Nevšední orloj v centru Brna slaví 15 let, vypadne…
- Skončila rekonstrukce brněnského krematoria téměř …
- Silničáři mají obavy, že od státu na opravy krajsk…
- Úterní 4. kolo extraligy nabídne duel neporažených…
- Výměníková stanice v brněnských Žabovřeskách projd…
- Vinaři z Česka získali v letním kole soutěže AWC V…
Přinášíme vám aktuální události z Brna a okolí. Přehledné zpravodajství, krimi, sport, kulturu a veřejné dění v Brně – denně pro vás vybíráme ty nejdůležitější zprávy z našeho města. Chybí vám tu něco? Napište nám.