Z 18. ročníku si odvezli úctyhodných 293 medailí a k tomu ještě 108 Ocenění dobré kvality („Seal of Approval“). Účast našich vinařů proběhla za finanční podpory Vinařského fondu a organizačního zajištění Národního vinařského centra. Zpravodajský portál BRŇAN o tom informoval za Národní vinařské centrum Pavel Krška.

Z celkového počtu 428 přihlášených moravských a českých vín bylo oceněno 75 vín zlatými a 218 stříbrnými medailemi, 108 vín ještě obdrželo Ocenění dobré kvality („Seal of Approval“). Nejúspěšnějším se letos stalo vinařství Vinselekt Michlovský, které utržilo hned 24 medailí, z toho 7 zlatých a 17 stříbrných. Na pomyslném druhém místě se umístilo vinařství Vinofol se 6 zlatými a 1 stříbrnou medailí. Po čtyřech zlatých si ještě odvážejí ANNOVINO – vinařství Lednice a vinařství Štěpán Maňák.

„Na medailové úspěchy jsme si za poslední ročníky AWC Vienna už poměrně zvykli, nicméně úspěch ve formě některého z ocenění pro 401 z 428 přihlášených vín z České republiky znamená přeci jen něco více. Tato mezinárodní soutěž vín přináší zajímavé srovnání úrovně středoevropských vín a letošní ročník jednoznačně ukázal, že ta moravská patří v regionu mezi ta vůbec nejlepší,“ uvedl Krška.

V letošním roce naši vinaři obstáli v konkurenci 12 525 vín od 1 641 producentů ze 44 zemí z celého světa. Hodnocení soutěže AWC Vienna se koná ve Vinařské škole v Klosterneuburgu a slavnostní vyhlášení proběhne ve výstavním paláci vídeňské radnice 24. října 2021.