Od pondělí 19. dubna se obousměrně uzavře pro vozidla křižovatka ulic Kosmovy a Palackého třídy u Semilassa. Auta se nedostanou do úseku Palackého třídy od křížení s Metodějovou po křížení s Havlišovou. V ulici Kosmova budou muset řidiči odbočit do Božetěchovy, nebude jim umožněn vjezd do úseku mezi Božetěchovou a Palackého třídou. Do těchto míst se dostane jen zásobování a vozidla městské hromadné dopravy, kterým bude umožněno pravé odbočení z Kosmovy do Palackého třídy ve směru na Řečkovice.

Provoz tramvají na Palackého třídě zůstane zachován, nicméně linka 6 nebude zajíždět ke královopolskému nádraží, ale pojede rovně směrem na zastávku Tylova a do medlánecké vozovny. Změní se také trasy či umístění zastávek některých dalších linek v oblasti. 

Od dnešních 21 hodin pak až do neděle 18. dubna 21 hodin bude pro vozidla uzavřený Královopolský tunel. V návaznosti na jarní čištění bude probíhat servis a údržba ventilace. To vyžaduje uzavírku v obou tunelových troubách zároveň. Prosíme řidiče, aby věnovali pozornost značení v oblasti, které je navede na objízdné trasy.

V pondělí pak začnou práce na čištění Husovického tunelu. Jednotlivé roury budou uzavřeny vždy mezi 21. a 5. hodinou v termínu od 19. do 25. dubna. Do středy budou práce probíhat v rouře A (směr Královo Pole, Lesná, Svitavy), poté v rouře B (směr Židenice).